امنیت در روسیه

روسیه از هیچ کشور توسعه یافته دیگری خطرناک تر نیست. با این حال، هرگز از توجه به نکات اولیه ایمنی غافل نشوید حتی در آرام ترین مکان ها.

اماکن عمومی و حمل و نقل عمومی

اکثر سفر ها به روسیه بدون هیچ مشکلی صورت می گیرند اما در هر شهر بزرگی ممکن است خلاف صورت گیرد. نسبت به خطر جیب بری، دزدی و روزگیری هوشیار باشید. جیب بر ها اغلب در ساعت های شلوع اماکن و حمل و نقل عمومی فعال هستند. کافی است به نکات زیر توجه کنید تا خطر به نزدیک صفر برسد:

 • در مکان های عمومی شلوغ هوشیار باشید و بیش از حد مجذوب وسایل الکترونیکی تان نشوید.
 • حواس تان به وسایل شخصی تان باشد
 • موقع رفت و آمد در شهر از بسته بودن کیف و کوله تان اطمینان داشته باشید. در اماکن عمومی، کیف تان را در جلوی تان قرار دهید.
 • در مکان های عمومی اشیاء قیمتی تان را در معرض دید دیگران قرار ندهید. وسایلی چون گوشی موبایل، تبلت، ساعت گرانقیمت یا جواهرات.
 • مقدار زیادی پول نقد همراه خود نبرید
 • رمز کارت های بانکی خود را در یک جا قرار ندهید

امنیت در فضای مجازی

هرگز اطلاعات شخصی خود را مانند رمز کارت بانکی یا رمز عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. در ارتباط هایی که در فضای مجازی دارید همواره موارد ایمنی را رعایت نمایید بخصوص در هنگام انجام خرید های اینترنتی.

کلاهبرداری

هیچکس از خطر کلاهبرداری و سرقت اطلاعات شخصی مبری نیست. در نتیجه:
 • از افرادی که نمیشناسید نخواهید تا مراقب وسایل شما باشند و مراقب درخواست های مشکوک باشید.
 • با افرادی که نسبت به آنها آشنایی ندارید و بنظرتان مشکوک هستند رفت و آمد نکنید.
 • برای انجام امور بانکی نظیر انتقال پول یا تبدیل بین ارز های مختلف، از خدمات مراکز مورد اطمینان مثل بانک ها استفاده کنید
 • از دکه های خیابانی هرگز سیم کارت خریداری نکنید چرا که خطر کلاهبرداری و سوء استفاده بسیار بالاست. بهتر است به نزدیک ترین موبایل فروشی مراجعه کنید.
 • اگر نیاز به دریافت مقدار زیادی پول از دارید حتما این کار را از داخل بانک یا بوسیله خودپردازی که در مکان امنی است انجام دهید. پول خود را توسط افرادی که در خیابان هستند به روبل تبدیل نکنید چرا که ممکن است پول تقلبی به شما بدهند.

تاکسی

بهتر است در صورت نیاز به تاکسی از بالا بردن دست خود و گرفتن تاکسی اجتناب کنید چرا که این احتمال وجود دارید سوار تاکسی شوید که راننده آن مجوز لازم را دارا نباشد. ممکن است راننده فردی خلافکار و خطرناک باشد و نه تنها خطر از دست دادن پول تان وجود دارد بعلاوه ممکن است مقصدتان جایی باشد که علاقه ای ندارید. از جا های مطمئن تاکسی بگیرید. در شهر های بزرگ به راحتی می توانید با استفاده از اپ موبایل تاکسی بگیرید چون اوبر یا گت تکسی.

امنیت عابر

تنها از قسمت های خط کسی خیابان گذر کنید. قبل از رد شدن از خیابان حتما به سمت چپ خود و سپس به راست خود توجه کنید و اگر خودرویی نمی آمد از خیابان گذر کنید.

بررسی هویت

زمان هایی که دانشگاه نیستید، توصیه می شود پاسپورت، کارت دانشجویی و کارت مهاجرت تان را همراه تان داشته باشید. تعجب نکنید اگر مامور پلیس کارت شناسایی تان را مطالبه نمود. این یکی از چندین موارد امنیت ضد تروریسم است و بر علیه شما نمی باشد بلکه برای امنیت همگان وضع شده است. خطر تروریسم که خطری جدی و جهانی است در روسیه به شدت جدی گرفته می شود. روسیه در ضد تروریسم موفق عمل کرده است و از امنیت شهروندان روس و دیگر کشور ها به خوبی محافظت می کند. در مواقعی که از شما درخواست مدارک هویتی می شود، هرگز نترسید چرا که یک رویه ای است برای پیشگیری از وقوع جرم.

شماره های اضطراری (رایگان)

شماره تماس های فوری را همواره همراه تان داشته باشید.

امداد و نجات 112 (ثابت و موبایل)
آتش نشانی 01 (ثابت) 101 (موبایل)
پلیس 02 (ثابت) 103 (موبایل)
آمبولانس 03 (ثابت) 103 (موبایل)
خدمات گاز 04 (ثابت) 104 (موبایل)